Vedik Astrolojide Nakshatralar (Purvashada Nakshatra)

Vedik Astrolojide Nakshatraların 20. yıldızı olan Purvashada Nakshatra’yı okuyabilirsiniz.

Ön bilgi : Aylık burç yorumlarıVedik Astrolojiye göre Ay ve Yükselen burcunuza göre okumalısınız. Eğer Vedik Astrolojiye göre değişen Ay ve Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.Her insan, belirli bir nakshatra/yıldız etkisinde doğar. Bu Nakshatra, o kişinin bu dünyada neyi aradığını gösterir. Nakshatralar gece zodyakını temsil eder.

SAYILARI NASIL BULUYORUZ?

Ay ortalama 27 günde döner.
Zodyak 360ºdir.
360º/ 27 = 13º20’ (13 derece 20 dakika)
Her bir Nakshatra, zodyakta 13º20’dır.

Zodyak 12 evden oluşur.
360º / 12 = 30º
Her ev 30ºdir.O halde 30º/ 13º 20‘ = ortalama 2.3 Nakshatra bir evde yerleşir.
Son Nakshatranın kalan bölümü diğer eve sarkar. Böylece 360ºlik zodyak 27 adet Nakshatra tarafından kaplanır.

Her nakşatranın 4 padası ve her padanın bir elementi vardır. Her pada, 3º20’ ya karşılık gelir.

1. Pada Agni (ateş)
2. Pada Prithvi (toprak)
3. Pada Vayu (hava)
4. Pada Jala (su)


Purvashada Nakshatra

Purvashadha, 27 nakshatradan 20. nakshatradır. Bu nakshatranın 4 padası da Yay burcunun altına düşer, bu yüzden onların her zaman maceracı ve koşuşturmacı tavrını görebilirsiniz. Hatta oldukça yaratıcı ve popülerdirler. Venüs’ün etkisi onları güzel görünümleriyle çekici kılar.

Purvashada’nın bireyleri, programlarına öncelik verme yeteneğine sahiptir ve aynı zamanda yaşamdaki olumsuz durumlardan nasıl kurtulacaklarını da bilirler.

Purvashada Nakshatra, Yay burcunda 13º 20′ ile 26º 40′ derece arasında değişir . Bireyleri gururludur, arkadaşlarına bağlıdır ve eşiyle uyumludur. Bu nakshatranın efendisi Venüs’tür, sembolü bir filin dişidir ve tanrısı Apas (Sular Tanrıçası)’tır.

Purvashada Nakshatra Erkek Karakteristikleri

Purvashada Nakshatra’nın bireyi büyük bir zekaya sahiptir. Bu bireyler çok dürtüsel ve tartışmacı olabilirler, bu yüzden herhangi bir tartışmada herhangi birinin onları yenmesi zordur. Etkileyici, inandırıcı yetenekleri vardır ve iyi bir satıcı olurlar. Her zaman öğüt vermeye hazırdırlar, ancak başkalarından almaya hazır değildirler. Bir diğer önemli nokta da çok cesur olduğunu iddia etmesine rağmen bunu sergilemekten ya da ispatlamaktan çekiniyor olmasıdır. Aslında o kadar da cesur değildir. Bununla birlikte, koşullar tarafından zorlanırsa, kasıtlı olarak hareket eder ve sahip olduğu küçük cesaret tezahür eder. Kendi başına herhangi bir karar almaz, ancak biri tarafından bir karar vermeye cesaret ettirilmesi durumunda, ona zarar vermekten çok, artılarını ve eksilerini düşünmeden o kararı alır.

Purvashada Nakshatra Erkek: Meslek ve İlgili Alanlar 

Purvashada Nakshatra’nın bireyi her alanda başarılı olabilse de, doktor olmaya özellikle uygundur. Hiyerarşinin üst kademelerinde güvenebileceği insanlar olmadığı sürece iş yapmaktan kaçınmalıdır. O kült felsefe ve egzotizmle çok ilgilenecektir. 32 yaşına kadar düzensiz olacak, ancak 50 yaşına kadar kariyerinde istikrarlı bir şekilde ilerleyecektir.

Purvashada Nakshatra Erkek: Uyumluluk ve Aile Hayatı

Purvashada Nakshatra’nın bireyi, ailesinden nadiren faydalanır. Ama kardeşlerinden kesinlikle yararlanacaktır. Hayatının çoğunu yurtdışında geçirmesi muhtemeldir. Bu kişi muhtemelen evlilik hayatından zevk alacaktır, ancak geç bir evliliği olabilir. Kayınvalidesine ebeveynlerinden daha fazla yönelecektir. Öyle olsa bile, karısı ile ara ara bir miktar sürtüşme olacağı görülmüştür. Çocukları çok yetenekli olacak ve aileye büyük şans getirecektir.

PurvashadaNakshatra Erkek: Sağlık ve Refah 

Purvashada Nakshatra’nın erkek bireyinin sağlığı çoğunlukla iyi olacaktır, ancak içinde pek sağlıklı hissetmeyebilir ve bir şey onu rahatsız etmeye devam edecektir. Hayatının ilerleyen dönemlerinde tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanabilir. Ancak sağlığının mesleğindeki performansını etkilemesine izin vermeyecektir.

Purvashada Nakshatra Kadın Karakteristikleri

Purvashada Nakshatra’nın kadın bireyi zeki, enerjik ve çok heveslidir. Bu özellikler onu çok hırslı kılar ve seçtiği alanda en üst sıraya yerleşir. Herhangi bir zorluğun üstesinden gelmeye kararlı olduğu için, olumsuz koşullarda bile iyi bir performans gösterir. Açık sözlü ve sözlerinin başkalarına zarar verip vermemesine aldırış etmez. Sahip olduğu olumsuz bir eğilim, çok sık sözler vermesi ve çoğunlukla yerine getirmemesidir.

Purvashada Nakshatra Kadın: Meslek ve İlgili Alanlar 

Purvashada’nın kadın bireyi iyi eğitimli olacaktır. Bu kişi, muhtemelen öğretmen veya bir banka memuru olmayı tercih edebilir. Bazılarının oldukça erken yaşta spiritüalizme geçtiği gözlemlenmiştir.

Purvashada Nakshatra Kadın: Uyumluluk ve Aile Hayatı

Purvashada Nakshatra’nın dişisi iyi bir ev hanımı olur. Yaşlandıkça kocasına olan sevgisi derinleşir ve bu da daha fazla mutluluğa yol açar. Ancak çocuklarından pek bir fayda olmayacaktır.

Purvashada Nakshatra Kadın: Sağlık ve Esenlik

Bu kişinin sağlığı çoğunlukla iyi olacak, ancak küçük rahatsızlıklar onu rahatsız edecektir. Ayrıca rahmi ve kalçalarıyla ilgili problemleri olması muhtemeldir.

Purvashada Nakshatra 2021 Tarihleri

21 Ocak 20214 ve 31 Temmuz 2021
17 Şubat 202127 Ağustos 2021
16 Mart 202124 Eylül 2021
13 Nisan 202121 Ekim 2021
10 Mayıs 202117 Kasım 2021
6 Haziran 2021 14 Aralık 2021

Purvashada Nakshatra Padalar

Purvashada Nakshatra 1. Pada: Purvashada Nakshatra’nın ilk padası Güneş tarafından yönetilen Aslan Navamsa’ya düşer. Bu padadaki odak noktası, çekim merkezi olmayı seven kişinin gururu ve özgüvenidir.

Purvashada Nakshatra 2. Pada: Purvashada Nakshatra’nın ikinci padası, Merkür tarafından yönetilen Başak Navamsa’ya düşer. Bu padada gezegenler, bireyin parası için çok çalışmasını talep edecek ve ödüllendirilecektir.

Purvashada Nakshatra 3. Pada: Purvashada Nakshatra’nın üçüncü padası, Venüs’ün yönettiği Terazi Navamsa’ya düşer. Bu pada ile kişi rahatlamış ve tüm maddi konforu sever haldedir. Bu pada sırasında yerlilerin emeklerinin meyvelerini topladıkları görülmüştür.

Purvashada Nakshatra 4. Pada: Purvashada Nakshatra’nın dördüncü padası, Mars tarafından yönetilen Akrep Navamsa’ya düşer. Bu padada kişinin kibirli, gizemli ve gizli olduğu görülmektedir. Bu pada sayesinde bireyler çok fazla gizli bilgelik kazanır.

Purvashada Nakshatra İçin 2021 Burç Beklentileri

Purvashadha bireyleri her yıl karışık tepkiler yaşayabilir. Bu yıl boyunca yaşamın bazı aşamaları mükemmel sonuçlar görebilirken, bazıları olmayabilir. Seyahat bu insanlar için her şey demektir. Satürn, geliri ve aileyi temsil eden 2. evde transit yapacaktır. 2021’de, gölge gezegenlerin Rahu ve Ketu düğümlerinden kurtulmanız muhtemeldir. Purvashada yerlileri için işyerindeki dinamikler de oldukça sıkıntı olabilir. Bu nedenle, işte dikkatli ve tetikte olun. İş yerinde değişen ilişki dinamiklerinin yanı sıra, kişisel yaşamdaki durumlar da yoldan çıkabilir.

Olumlu Aylar: Ocak, Mayıs, Ağustos ve Ekim

Olumsuz Aylar: Mart, Temmuz, Eylül ve Kasım

Nötr Aylar: Şubat, Nisan, Haziran ve Aralık 

Purvashada Nakshatra bireyleri için Ocak, Mayıs, Ağustos ve Ekim olumluyken, Mart, Temmuz, Eylül ve Kasım elverişsizdir. Tavsiyemiz, birkaç ay kötü gidecek ama geri kalan zamanda rahatça alacağınız bir yol olduğu için sakin olmanızdır. Şubat, Nisan, Haziran ve Aralık, ne kötü ne de iyi olacak olan nötr aylardır. 

Purvashada Nakshatra’nın Tüm Yaşam Alanları için 2021 Vedik Astrolojisi Tahmini

Kariyer ve İş Falı 2021

Bu yıl kariyer açısından zor olabilir. Kendinden şüphe duyma ve güvensizlik durumu daha da kötüleştirebilir. Bunun yerine, cesur bir tavır takın ve meselenin özünü ele al. 

Üniversiteyi yeni bitirmiş olan bireyler yeni bir iş bulmada zorluklarla karşılaşabilir. Ama umudunu kaybetme, denemeye devam et. Bir iş değişikliği arayan bireyler, bu süre zarfında bir iş değiştirme önerilmediği için düşünceyi askıya almalıdır. 

Bir işe odaklanın ve elinizden gelenin en iyisini yapın, çünkü işler veya görevler arasında gidip gelmek sorunları sizin için zorlaştırabilir. 

2021, silahlı kuvvetler, sigorta ve hastanelerde çalışan insanlar için iyi bir yıl olacaktır. Meslektaşlarınızla çalışma denkleminiz etkilenebileceğinden işteki durum gerginleşebilir. Ayrıca, üst düzey yöneticileriniz ve üst düzey yönetim sizi desteklemeyebilir. Bu yüzden, işte stabil olmaya çalışın, ofis politikalarına, dedikodulara vb. konulara düşmeyin. İşinizi geliştirmeye çalışın ve performansınızın konuşmasına izin verin. İşyerinde üstlerinizle ve meslektaşlarınızla değişen denklem ve dinamiklerin sonucu olarak, haklı bir terfiyi kaybedebilir ve ayrıca uzak bir şehre transfer olabilirsiniz. Yabancı ülkelerdeki işleri dört gözle bekleyen Purvashada Nakshatra bireyleri hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Aşk ve İlişki Falı 2021

Purvashada Nakshatra bireylerinin arkadaşlarına ve ailelerine güçlü bir bağları vardır. Bir arkadaşları veya akrabaları tarafından aldatılma ihtimali olduğu için ihanete uğramış ve üzgün hissedebilirler. Purvashada Nakshatra bireyleri ilişkilerinden büyük gurur duyarlar ve bu tür olaylar onları zihinsel olarak etkileyebilir çünkü sevdiklerinin yanında her zaman savunmasız ve samimi olmayı seçerler.

Bunu aşmak için zaman ayırın ve yeni arkadaşlar edinirken aynı hataları tekrar etmemeye çalışın. Hayattaki sert koşullar size nasıl daha güçlü olacağınızı ve sizi ilerideki güzel hayata nasıl hazırlanacağınızı öğretir. Aşamanın üstesinden gelmek için seyahat etmeyi de seçebilirsiniz. Bu yolculuk sizi tazelenmiş bir moda sokarak, çok kaliteli zamanlar paylaşabileceğiniz birçok insanla tanışabilirsiniz. Bir ilişki içinde olan insanlar bir ayrılık yaşamak zorunda kalabilirler. Evliliği sarsılan bireyler için, sorunlarınız arttıkça durumu daha da zorlaştırabilir. Bu nedenle, güçlü kalmaya çalışın. Purvashada Nakshatra bireyleri, seçtikleri kişiyle evlenmek isterken bazı sorunlarla karşılaşabilirler ama sonunda mutlu olacaklardır. Evlilik gerçekleşecektir. Yeniden evlenmek isteyenler için de güzel bir yıl.

Finans Falı 2021

Kariyer, 2021 yılı için olaylı veya verimli görünmese de, yatırımlar, geri dönüşler ve finansmanın Purvashada Nakshatra bireyleri için iyi olduğu görülüyor. Daha önceki yatırımlarınızdan iyi getiri elde edebilirsiniz. Daha fazla yatırım yapmak için de güzel bir yıl. Hisse senetlerine, araziye vb. daha fazla konulara yatırım yapın. Krediler açısından birçok zorlukla karşılaşsanız bile, sonunda kredileriniz onaylanabilir. Bu yıl eşyalarınıza ekstra özen göstermeye çalışın. Değerli eşyalarınızın çalınma ihtimali olduğu için özellikle seyahat ederken veya evden çıkarken gözetimli olun. Yatırımınızın geri dönüşü iyi olsa da, 2021’de arkadaşlarınıza veya ailenize mali taahhütlerde bulunmamaya çalışın. Aldatılma ihtimaliniz vardır ve paranız zamanında iade edilmeyebilir. Ayrıca, şansınızı kumar veya piyangoda denemeyin, çünkü şansınız bu finansal ilişkileri desteklemeyebilir. Bu yıl yeni bir araç alacak olan kişiler, araçtan dolayı maddi ve fiziksel hasarlarla karşılaşabilirler. 

Sağlık Falı 2021 

Purvashada bireyleri kişisel yaşamları ve profesyonel zamanlarındaki önemli sorunlar nedeniyle, yorgun ve çok stresli olabilirler. Yoga yapmayı denemenizi ve meditasyon yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Çünkü bu iki aktivite de sizi daha iyi hissettirecektir. Stresiniz hala azalmıyorsa, bir doktora danışmayı deneyin. Purvashada gözetmenleri seyahat etmeyi sevdiği için, aynı zamanda seyahat edebilir ve kendinizi bir süre inzivaya çekebilirsiniz. Stres dışında, baş yaralanmaları olasılığı vardır. Yoga yaparken gerekli özeni gösterin, bir uzman gözetiminde yapın ve ayrıca araba kullanırken dikkatli olun. Son birkaç ayda sizi rahatsız eden, tekrarlayan sağlık sorunları nihayet bu yıl size biraz rahatlama sağlayabilir. Bazı bireyler de tedavilerinde değişiklik yapabilir.

Purvashada Nakshatra’nın Bazı İlginç Gerçekleri

Tercüme: Yenilmez

Sembol: Bir Filin Dişi

Gezegen: Venüs

Vücut – VarahaMihira: Uyluklar

Vücut – Parashara: Cinsel Organlar

Tanrı: Apas

Doğa: Şiddetli (Ugra)

Gana: Manushya Gana (İnsan)

Burç: Yay

Numara: 20

Cinsiyet: Kadın

İsim Harfleri: Bu, Dah, Bha, Dha

Şanslı Harfler: B & G

Şanslı Taş: Elmas

Şanslı Renk: Siyah

Şanslı Sayılar: 6

Element: Hava

Kuş: Turaç

Yoni / Hayvan Sembolü: Erkek Maymun

Ağaç: Demirhindi Ağacı